>

REGION SEVEROZÁPAD LITTLE LEAGUE 2019

Jakub Vančura, 30.05. 2019 Aktuality

Tým Little League regionu severozápad, který jsme měli spolu s Filipem Smolou a Ivanem Aubrechtem letos na starosti zakončil svou několikaměsíční cestu na kvalifikačním turnaji v Hluboké nad Vltavou o uplynulém víkendu. Cesta byla pro nás důležitější než cíl a tak mi ji dovolte v krátkosti popsat.

První výběry jsme uspořádali v hale již v listopadu loňského roku. Týmy našeho regionu nám poslaly samé výborné hráče a vybírat a zužovat soupisku pro nás nebylo nic snadného. Přes několik jednodenních soustředení jsme v dubnu měli 16 jmen, ze kterých jsme měli vybrat 14 hráčů na finální soupisku. Rozhodnutí za nás de facto provedla smůla dvou hráčů (Lukáš Duspěva z Eagles a Vojta Kuklík z Miners), kteří se zranili a tak jsme na kvalifikaci jeli v této sestavě:

 

Sýkora

Šimon

Joudrs

Cyprian

Adam

SaBaT

Fejt

Jan

SaBaT

Kettner

Václav

SaBaT

Rejman

Matěj

Tempo

Musil

Robert

Tempo

Křeček

David

Kotlářka

Zikmund

Adam

Kotlářka

Vančura

Matyáš

Kotlářka

Kyzlink

Daniel

Kotlářka

Burkert

Tomáš

Kotlářka

Němec

Filip

Eagles

Švejnoha

Vojtěch

Eagles

Mulač

Jan

Eagles

 

Jako nasazený region jsme hráli až v sobotu a v prvním utkání jsme narazili na silný výběr jihozápadu. Zápas to byl vyrovnaný a i přes výborný výkon nadhazovačů jsme nakonec odešli s prohrou v dohrávce poslední směny o jeden bod 10:11.

Tato prohra nás však tolik nemrzela, při dvouprohrovém herním systému lze přetavit i ve výhodu a to se nám povedlo. Ještě v sobotu nás tak čekal první zápas o všechno proti regionu východ. Přes pomalejší úvod a mírnou nervozitu jsme nakonec zejména zásluhou pálky soupeře přestříleli 23:13 a turnáj pro nás tak pokračoval i v neděli, kdy jsme opět stanuli pro regionu jihozápad se snahou o odvetu. Ta nám vyšla dokonale a s vynikajícím nadhozem Davida Křečka a skvělou obranou jsme prošli do finále s ušteřenými nadhazovači podle plánu.

V posledním utkání nás dle očekávání čekal region jih. v zápase jsme vedli 3:0 a 5:2, soupeř dokázal v jedné směně otočil na 6:5. My se ale nevzdali a výbornou pálkou jsme obrátili na 10:6 a postup do Polska se zdál blízko. Bohužel kolaps naší obrany dovolil jihu jít v po páté směně do vedení 12:10. V poslední šesté směně jsme snížili na 11:12 a s obsazenou druhou metou na dva outy sahali po vyrvnání. Výborný zákrok spojky soupeře a těsný out na první metě ale naše snažení ukončil.

Prohra to byla krutá, bolestivá, ale jestli něco může hráče posouvat dál, jsou to těžké zápasy. Takové, kterě v regionálním přeboru nehrají.

Velký dík patří rodičům a klubovým trenérům, náš tým měl charakter a s hráči byla radost trávit čas na hřisti i mimo něj.

Starší články