>

Senior League 2019

Jan Bílek, 06.06. 2019 Aktuality

O víkendu 25. - 26. května se představil výběr regionu Severozápad pod vedením Jiřího Tůmy na kvalifikaci Senior League v Brně.

Turnaj začal zápasem proti regionu Východ s Tadeášem Kalčevem na nadhazovacím kopci. Utkání se vyvíjelo lépe pro soupeře, dokud nepřišla sedmibodová odpověď v páté směně. Východu se ovšem podařilo vyrovnat, a tak se o walk-off vítězství rozhodlo až v dohrávce sedmé směny. V odpoledním utkání o přímý postup do finále byl naším soupeřem region Jih. V útoku se nedařilo najít odpověď na výborně připravené nadhazovače Jihu, a tak i přes dobrý výkon, a to zejména nadhazovačského tria Zavadil, Kolev a Knespl, prohráváme 0:5.

První nedělní zápas znamenal odvetu proti regionu Východ. Na kopci drželi pálkaře na uzdě Tadeáš Zavadil s Antonínem Veletou, v útoku se nám také dařilo, což vedlo k hladkému vítězství 13:3 po šesté směně. Ve finále jsme opět změřili síly s regionem Jih. Bohužel ani jeden z trojice nadhazovačů Hrdlička, Zelenka a Slabý nedokázal zastavit nekompromisní útok soupeře, my jsme se naopak neprosazovali proti skvěle házejícímu Smejkalovi. Finále tak skončilo trochu krutým, avšak zaslouženým, rozdílovým výsledkem 12:1.

Českou republiku tedy bude v dalším kole reprezentovat objektivně nejlepší tým turnaje, region Jih. K vítězství gratulujeme a přejeme úspěch v Itálii a snad i později v Americe. Děkujeme všem hráčům za obětavé výkony a profesionální přístup, stejně jako rodičům za podporu a pomoc s dopravou.

Starší články