>

Tři medaile z Českých pohárů pro naše týmy

Michal Hanuš, 24.06. 2019 Aktuality

V neděli skončil Český pohár poslední věkové kategorii a tak je čas v krátkosti připomenout jak se týmům z našeho regionu dařilo. Oproti loňskému roku jsme získali o dvě medailová umístění méně a také našemu regionu chybí vítězství (v 2018 Eagles zvítězili v kategoriích U13 a U18). V letošním roce dosáhli na medaili pouze týmy Kotlářka Praha v kategorii U18 (stříbro), Tempo Praha v kategorii U15 (stříbro) a SaBaT Praha v kategorii U13 (bronz). Jediná kategorie, kde se nám nedaří vybojovat medaili je kategorie U11, ale i to se věříme brzy změní.

V kategorii U11 jsme měli pět želízek v ohni, kromě čtyřech pražských týmů se poprvé Českého poháru zúčatnili i Miners Kladno. A určitě si nepočínali jak turnajoví nováčci ! Za dvě prohry (1:8 se suverénními Hrochy Brno !!) a dvě výhry berou Miners 10. místo. Ještě za nimi na třináctém místě skončili mladíci z SK Kotlářka. Na dělené sedmém místě skončili Eagles a Tempo a nejlépe načasoval formu na turnaj SaBaT, který skončili na děleném pátém místě s Olympií Blansko. Vítězem se stali Hroši Brno, kteří porazili své městské rivaly z Draků.

V kategorii U13 jsme měli v turnaji všechny čtyři pražské týmy, kteří nemuseli absolvoval záludnou kvalifikaci a rovnou hráli turnaj pro nejlepší dvanáct týmů. Nejvíce se dařilo pražskému SaBaTu, který v boji o bronzové medaile porazil Tempo. Osmá skončila Kotlářka a devátí Eagles.

V kategorii U15 se ze čtveřice pražských týmů nejvíce dařilo Tempu, které bylo až do finále naprosto suverénní a dominantí a právě až v boji o zlaté medaile je porazili Hroši Brno. SaBaT Praha skončil na turnaji na vynikajícím pátém místě, sedmí skončili Eagles a devátí Kotlářka Praha.

Nejstarší kategorie U18 měla na turnaji tři české zástupce a několik hráčů v kadetské reprezentaci. Nejvíce se dařilo Kotlářce, která to dotáhla až do finále, kde však už bohužel nestačila na Draky Brno. Těsná prohra Eagles s Draky poslala další pražský tým do souboje o bronz, v tomto zápase bohužel podlehli nejtěsnějším výsledkem Hrochům Brno a berou bramborovou medaili. Třetí pražský zástupce SaBaT Praha končí na turnaji šestý. Sedmá skončila česká kadetská reprezentace s několika hráči našeho regionu.

Děkujeme všem týmům regionu za skvělou reprezentaci regionu na těchto turnajích !

Starší články