>

Little league Intermediate 2019

Dan Krejčiřík, 26.06. 2019 Aktuality

Celkem 13 hráčů a 2 trenéři letos reprezentovali region Severozápad na národní kvalifikaci „Little league intermediate“.

Národní kvalifikace se konala v Jablonci nad Nisou a naším prvním soupeřem byl výběr regionu Jihozápad.

Region Severozápad – region Jihozápad 18:13

Kluci se do soupeře ihned od začátku pořádně zakousli a výsledkem sebevědomé hry byl pohodlný náskok po dvou směnách 13:3. Potom však přišla ztráta koncentrace, které soupeř využil a v následujících směnách snížil na rozdíl pěti bodů. Ten si již kluci pohlídali a důležité úvodní utkání vyhráli trochu divokým skóre 18:13.

V souboji o přímý postup do finále nás odpoledne čekal favorizovaný region Jih.

Region Jih – Region Severozápad 10:0

V tomto utkání od začátku jednoznačně dominoval mnohem zkušenější soupeř. Naši pálkaři za celý zápas nenašli recept na výborně házející nadhazovače jihu a neskórovali. Naopak pálkaři regionu Jih byli nekompromisní a v každé směně přidávali body až do konečného rozdílového stavu 0:10.

Druhý hrací den nás čekala oprava o postup do finále. Soupeřem nám byl opět region Jihozápad, který bez problémů vyřadil velmi mladý tým ze Severovýchodu.

Region Severozápad – Region Jihozápad 11:1

Zápas jsme měli od začátku jednoznačně pod kontrolou. Výborný nadhoz, spolehlivý výkon v poli i agresivní hra v útoku dala utkání jednoznačný směr. Výsledkem byl výsledek 11:1 a jasný postup do finále kvalifikace.

Region Jih – Region Severozápad 13:3

Ve finále jsme chtěli soupeři cestu do Euro-Africké kvalifikace co nejvíce zkomplikovat. Bohužel soupeř, i přes náš výrazně zlepšený výkon oproti prvnímu utkání, byl opět jednoznačně lepší a přesvědčivě zvítězil v poměru 13:3. Doplatili jsme zejména na skutečnost, že jsme nedokázali obsazené mety přetavit v body a také na několik zbytečných chyb v obraně. Soupeř byl lepší, vyzrálejší a zvítězil zcela zaslouženě.

Chtěl bych moc poděkovat všem hráčům za snahu i vystupování po celou dobu kvalifikace. Velké poděkování patří také rodičům za podporu a také regionu Severozápad. Děkuji také svému trenérskému kolegovi Matoušovi Procházkovi.

Region Severozápad reprezentovali:

Lukeš Max, Kučera Filip, Morgan Ben, Kubíček Filip, O’Rourke Benjamin, Derganz Lukáš, Landa Matyáš, Bláha Šimon, Polášek Matyáš, Marani Dominik, Cacák Jan, Hák Rudolf.

Trenéři: Daniel Krejčiřík, Matouš Procházka

Starší články