>

Rozvojová akce ve FZŠ Ústí nad Labem

Matouš Procházka, 07.10. 2019 Aktuality

Velmi zajímavá rozvojová akce se odehrála ve středu 18.9. v Ústí nad Labem. Z hlavního města se do severočeského města vydala skupina skládající se ze zkušených hráčů a trenérů baseballu. Tento rozvojový tým přijal pozvání trenéra MUDr. Martina Bolchy a vedení FZŠ České Mládeže, a zorganizoval předváděcí roadshow a nábor do baseballového kroužku pro všechny třídy prvního stupně.

Každý žák si mohl na vlastní kůži vyzkoušet všechny baseballové dovednosti: pálení, chytání i házení. V nafukovacím pálicím hradu děti seznamoval s technikou odpalů Jakub Sládek – dlouholetý extraligový hráč Kotlářky Praha a reprezentant ČR. Jak se chytají míče ze vzduchu i po zemi učil děti Ondřej Rypar – dlouholetý hráč baseballu i softballu, reprezentant ČR, v současnosti trenér mladých talentů Kotlářky Praha. Do tajů házení na blízko i do dálky žáky zasvětil Michal Matějovský aktivní hráč softballu, trenér mládeže Kotlářky a manažer týmu v Euro Baseball Tour. Nechyběl ani Dan Krejčiřík, dlouholetý klubový a reprezentační trenér, který celou akci zaštiťoval.

„Školáci byli z atraktivní hry velmi nadšení, dobře se bavili, a i když pofukoval chladnější podzimní vánek, rozhodně nikomu zima nebyla.“ Dodal pan MUDr. Martin Bolcha, pionýr ústeckého baseballu. Jménem našeho regionu chci alespoň touto cestou poděkovat vedení FZŠ České Mládeže, České baseballového asociaci a všem účastnícím se trenérům a hráčům. Všichni doufáme, že se v Ústí nad Labem časem podaří vybudovat další baseballový klub.

Starší články